Kleszcze u zwierzątKleszcze, które atakują zarówno ludzi jak i zwierzęta, są jednakowo niebezpieczne dla jednych jak i drugich.

Zwierzęta zapadają na te same, bądź podobne choroby odkleszczowe.
Kleszcz nieusunięty w porę, może - poprzez kontakt z krwią (który może trwać do 48 godzin) spowodować: boreliozę, ehrlichiozę, babesziozę i inne poważne choroby.
Najważniejsze i najczęstsze dolegliwości, na jakie narażone są w wypadku zakażenia zwierzęta, to: gorączka, anemie, zaburzenia krzepnięcia krwi (skłonność do krwawień), zmiana koloru moczu, kaszel, osłabienie, bolesność mięśni i stawów. O ile człowiek jest w stanie kontrolować pojawianie się ukąszeń, o tyle zwierzę nas o tym nie poinformuje. Jest to szczególnie niebezpieczne w sytuacji kiedy pierwsze objawy pojawiają się - podobnie jak u ludzi - dopiero po kilku tygodniach, a nawet miesiącach.
Dysponujemy szeroką gamą środków odstraszających i niszczących kleszcze. Są to preparaty w postaci spray’u, a także obroże lub krople i coraz modniejsze ostatnio tabletki. 
Zwracając się do naszych lekarzy uzyskacie Państwo informację o programie ochrony przed kleszczami.
Mówimy tu o programach, a nie jednorazowej aplikacji, gdyż działanie wszystkich środków jest ograniczone w czasie znacznie bardziej niż sezon na kleszcze.

Co nowego?

2017-11-10

TOMOGRAF w GORZOWIE!!!

 Pracownia tomografii komputerowej w naszej Klinice

czytaj więcej
2017-03-29

ECHO SERCA

 Pełne badanie echokardiograficzne serca z dopplerem

czytaj więcej
2017-01-18

Staż dla lekarza weterynarii

staż dla lekarza

czytaj więcej
facebook