Chirurgia Weterynaryjna - Leczymy Psy i Koty 

Chirurgia jest w weterynarii, tak samo jak w medycynie ludzkiej, jedną z dwóch – obok interny – głównych i najbardziej wszechstronnych specjalizacji.
Zabiegi chirurgiczne wykonywane są bowiem na większości organów i ich układów. Wykonywanie operacji u zwierząt wymaga nie tylko specjalnych umiejętności, ale też zaawansowanego technologicznie, kosztownego zaplecza  zabiegowego i diagnostycznego oraz szpitala. Klinika KUROSZ dysponuje takim zapleczem oddając je do dyspozycji wszystkich pacjentów kardiologicznych. Pozwala to naszym operatorom minimalizować ryzyko, które zawsze przecież występuje podczas operacji śpiącego pacjenta.

Zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu wziewnym po odpowiednim, wcześniejszym przygotowaniu chorego zwierzęcia. Jest to rzadko jeszcze stosowana technika znieczulania. Wymaga bowiem specjalnej aparatury, ale jest jednocześnie znacznie bezpieczniejsza i przywraca dobre samopoczucie zwierzęcia tuż po zabiegu.

W klinice wykonujemy zabiegi chirurgiczne konieczne przy bardzo wielu typach schorzeń, a także w operacyjnym leczeniu skutków wypadków (na przykład komunikacyjnych), którym psy i koty ulegają co najmniej tak samo często jak ludzie. W Klinice KUROSZ podejmujemy się zabiegów w ramach:
 • chirurgii trzewioczaszki,
 • chirurgii oka i jego przydatków: usuwanie grudek z trzeciej powieki, operacje zwichnięcia gruczołu trzeciej powieki (cherry eye), korekcja wad powiek i rzęs (entropium, ektropium) operacje zbyt małej lub zbyt dużej szpary powiekowej, rzęsy ektopowe, dwurzędowość rzęs, szycie ran rogówki, chirurgiczne opracowywanie wrzodów rogówki i in.,
 •  chirurgii klatki piersiowej: operacje przepukliny przeponowej, szycie ran ściany klatki piersiowej, szycie ran tchawicy, drenaż jamy opłucnowej, operacje nowotworów ściany klatki piersiowej, śródpiersia,  guzy płuc
 • chirurgii jamy brzusznej: usuwanie ciał obcych z przewodu pokarmowego, operacje skrętu żołądka ( w tym też profilaktyczne gastropeksje) operacje wgłobień, usuwanie guzów nowotworowych, biopsje narządów jamy brzusznej, operacje wątroby, śledziony, trzustki, pęcherzyka żółciowego.
 • chirurgii układu moczowego i rozrodczego: usuwanie nowotworów, usuwanie kamieni z pęcherza moczowego i cewki moczowej, wyszycia cewki u psów i kotów, operacje pęknięcia pęcherza moczowego, kastracje, sterylizacje, chirurgiczne leczenie chorób prostaty, torbiele, ropnie, nowotwory, operacje ropomacicza, cesarskie cięcia.
 •  Chirurgia rekonstrukcyjna, łącznie z przeszczepami skóry , także z odległych miejsc ( po zabiegach onkologicznych, poparzeniach, rozległych urazach)
 • Ponadto wykonujemy:
 • laparotomie diagnostyczne w stanach diagnostycznych wymagających otwarcia jamy brzusznej,
 • Thorakotomie zwiadowcze i lecznicze
 •  zabiegi ortopedyczne (odnośnik do ortopedia)
 •  zabiegi onkologiczne (zapraszamy do działu onkologia weterynaryjna)
 • zabiegi ortopedyczne (zapraszamy do odpowiedniego działu ortopedia weterynaryjna, a także do działu o TTA Rapid- głównej metody stosowanej w klinice w leczeniu schorzeń więzadła krzyżowego przedniego u psów)
Chirurgią w naszej klinice zajmuje się pani dr Katarzyna Wach (specjalista chirurg)

Co nowego?

2019-07-29

Rezonans magnetyczny MRI

wysokopolowy aparat MRI 1,5 T w Gorzowie!!!!!!

czytaj więcej
2019-06-15

Lekarz szpitalny poszukiwany

Lekarz szpitalny

czytaj więcej
2019-06-15

Technik weterynarii/Asystent

Ciekawa praca....

czytaj więcej
facebook