Dysplazja u psaleczenie dysplazji u psów
Fajnie, że wyleczyli Ci już tą dysplazję, ale to jest mój patyk!

Dysplazja u psów FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania:

 

Czym jest dysplazja stawu biodrowego u psa?

 • Dysplazja jest chorobą głównie genetyczną - oznacza to, że istnieje większa szansa wystąpienia tego schorzenia u psów, których rodzice chorowali na dysplazję. Choroba objawia się nieprawidłową budową stawu biodrowego, za którą w dużej mierze odpowiadają geny. Natomiast jeśli pies miał zdrowych rodziców, ryzyko zachorowania maleje i wynosi mniej niż 10%. Warto jednak wykonywać działania profilaktyczne, aby zapobiec rozwojowi choroby, szczególnie u ras, które mają do tego predyspozycje.

 

 

Jakie są objawy dysplazji u psa?

Pies w początkowych etapach choroby może mieć trudności z wchodzeniem po schodach, wykonywaniem gwałtownych ruchów. Niechętnie chodzi na spacery i biega. Czasem ciężko połączyć te objawy akurat z dysplazją. W dalszych etapach choroby, pies ma widoczne trudności z poruszaniem się, kuleje i bardzo powoli wstaje czy siada. Wynika to z bólu, który powoduje nieprawidłowa budowa stawów biodrowych.

  Powinieneś niezwłocznie zgłosić się do kliniki jeśli zauważasz u swojego pupila objawy takie jak:
 • ostrożny, powolny chód
 • odciążanie jednej łapy podczas siadania, kładzenia się
 • sztywny, nienaturalny chód
 • niechęć do biegania
 • królicze skoki
 • ostrożne wstawanie z posłania
 • problemy z wchodzeniem po schodach
 • Lekarz weterynarii oceni i zdiagnozuje objawy aby jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie.

 

Symptomy dysplazji są dla właścicieli psów widoczne dopiero w późniejszych etapach choroby, początkowo może być trudno je powiązać właśnie z tym schorzeniem.

 

Diagnostyka dysplazji stawu biodrowego?

 • Diagnostyka tej choroby polega na badaniu ortopedycznym. Takie badanie pozwoli na dokładną diagnostykę, określenie stadium zwyrodnienia i podjęcie odpowiedniego leczenia. Najczęściej wymagane jest dodatkowe badanie RTG.

 

 

Jak leczymy dysplazję stawu biodrowego u psa w Klinice Kurosz?

 • W zależności w jakim stopniu zaawansowania jest choroba, lekarz weterynarii dobierze odpowiednie leczenie. Najczęściej polega ono na rehabilitacji, a w razie konieczności podaje się również leki przeciwzapalne. W naszej klinice w Gorzowie Wielkopolskim, zespół doświadczonych lekarzy weterynarii zaopiekuje się Twoim psem. Profesjonalne podejście i w pełni wyposażone laboratorium, pozwolą sprawnie zdiagnozować dysplazję u psa i przeprowadzić proces rehabilitacji.

 

Co nowego?

2021-05-20

RODO

 

czytaj więcej
2019-07-29

Rezonans magnetyczny MRI

wysokopolowy aparat MRI 1,5 T w Gorzowie!!!!!!

czytaj więcej
2019-06-15

Lekarz szpitalny poszukiwany

Lekarz szpitalny

czytaj więcej