2016-03-16

Dlaczego to tyle kosztuje? 

 

Z czego wynika, że zabieg w dużej całodobowej dobrze wyposażonej klinice kosztuje więcej niż w jednoosobowym gabinecie czynnym kilka godzin w ciągu dnia?

Zastanówmy się nad tym….Jak jest w naszej klinice….

Właściciel przyprowadza zwierzę, jest witany przez recepcjonistkę, która niezwłocznie poprosi lekarza weterynarii…ten przy przyjęciu zwierzaka zbada je dokładnie: zbierze wywiad, obejrzy, podotyka, osłucha…

Wykona dodatkowe badania: krwi, moczu, jeśli to konieczne RTG, USG, jak stan wymaga echo serca… I co najważniejsze szybko i na miejscu….Wiecie że komplet badań krwi i RTG wykonujemy w ciągu 15 minut?

Wszystko po to , żeby jak najlepiej zaplanować zabieg i mieć jak najwięcej informacji o stanie zdrowia pacjenta. Po to żeby był bezpieczny i żeby zminimalizować wszelkie ryzyko.

Dlaczego lekarzowi pomaga asystent, a nie właściciel?

Bo dbamy o komfort zarówno pacjenta jak i właściciela… pewne czynności niosą ze sobą negatywne uczucia ( np.pobranie krwi) czy lepiej jak zajmą się tym profesjonaliści ? zrobią wszystko w  jak najkrótszym czasie a pacjent nie skojarzy „tych” rzeczy ze swoim człowiekiem?

A co dalej?

Są wyniki badań…lekarz decyduje o doborze procedury anestezjologicznej….

W naszej klinice zabiegi wykonujemy w znieczuleniu wziewnym i to używamy do niego jednego z najlepszych gazów anestetycznych- sevofluranu.

Wiecie że każdy pacjent u nas jest intubowany ( ma wkładaną rurkę do tchawicy), ma zakładane dojście dożylne, dostaje kroplówkę, jest przez cały zabieg monitorowany : EKG, saturacja, ciśnienie krwi….Stosujemy jeden z najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych konwekcyjnych systemów podgrzewania pacjenta…

Wiecie, że oprócz operatora nad stanem pacjenta czuwa druga osoba? Mówią że co 2 głowy to nie jedna….ilości par oczu czuwających nad znieczulonym pacjentem też lepiej mieć więcej…Przy pacjentach, u których istnieje wysokie ryzyko anestezjologiczne ( pacjenci bardzo chorzy, starsi) proponujemy nadzór kardiologa przez całe znieczulenie ogólne.

Zabiegi w naszej klinice wykonywane są przez specjalistę chirurga z kilkunastoletnim doświadczeniem. Nie dopuszczamy nawet myśli żeby ktoś bez odpowiednich umiejętności i doświadczenia operował naszych milusińskich.

Po obudzeniu, a trwa to naprawdę chwilę pacjent jest przenoszony do szpitala ( dysponujemy podgrzewanymi miejscami do wybudzeń) Tutaj ma nieustającą opiekę naszego personelu, który czuwa nad nim aż do momentu wydania do domu. Czasami wymagane jest, aby pacjent został dłużej w klinice…wiele schorzeń wymaga intensywnej terapii…jak u ludzi ..część zabiegów to tzw. chirurgia jednego dnia…ale niektóre to prawdziwe wyzwania…Dobrze że jesteśmy czynni całą dobę , 365 dni w roku…choroby nie mają zegarka…na nas naprawdę można liczyć…

Co nowego?

2021-05-20

RODO

 

czytaj więcej »
2019-07-29

Rezonans magnetyczny MRI

wysokopolowy aparat MRI 1,5 T w Gorzowie!!!!!!

czytaj więcej »
2019-06-15

Lekarz szpitalny poszukiwany

Lekarz szpitalny

czytaj więcej »
2019-06-15

Technik weterynarii/Asystent

Ciekawa praca....

czytaj więcej »
2017-11-10

TOMOGRAF w GORZOWIE!!!

 Pracownia tomografii komputerowej w naszej Klinice

czytaj więcej »