Szczepienia u zwierzątPsy

szczepienia psów i szczeniąt
Piesek

  Należy szczepić trzykrotnie w pierwszym roku życia, a potem powtarzać szczepienie raz do roku.
 • Zaczynamy w 6 tygodniu życia szczepionką PUPPY (parwowiroza i nosówka).
 • W 9 tygodniu życia powtarzamy szczepienie przeciwko parwowirozie i nosówce i dodajemy zestaw następnych przeciwciał: choroba Rubartha (zakaźne zapalenie wątroby) oraz kaszel kenelowy.
 • W 12 tygodniu podajemy w jednej szczepionce zestaw, który oprócz chorób szczepionych w 9 miesiącu chroni psy przed leptospirozą i wścieklizną.
 • Za każdym razem szczepienie jest jednokrotne. Wszystkie przeciwciała znajdują się jednym zastrzyku
  Ponadto oferujemy dwa dodatkowe szczepienia dla psów:
 • Borelioza - przed sezonem na kleszcze, w odstępach 3-4 tygodniowych;
 • Herpeswiroza - dla suk ciężarnych (zapobiega zakażeniom herpeswirusowym szczeniąt).

Koty

szczepienia kotów i kociąt
Kotek

  Należy szczepić dwukrotnie w pierwszym roku życia, a potem powtarzać szczepienie raz do roku.
 • Zaczynamy w 9 tygodniu (panleukopenia i katar koci),
 • W 12 tygodniu koty niewychodzące otrzymują zestaw 4 antygenów (panleukopenia, katar koci, hlamydioza i białaczka kocia), a kotom wychodzącym dołączamy do tego szczepienie przeciwko wściekliznie,
 • Takie same zestawy anyugenów, jak po 12 tygodniu (w jednej szczepionce) aplikujemy kotom co dwa lata.

Fretki

szczepienia fretek i freciątek
Fretka

Szczepimy od 8 tygodnia i następnie po 3 tygodniach (oba szczepienia przeciwko nosówce). Szczepienie przeciwko wściekliznie dołączamy fretkom wychodzącym oraz podróżującym za granicę. Szczepienie powtarzamy co roku.

Króliki

szczepienia królików
Króliczek

Pierwsze szczepienie powinno być wykonane w 8-10 tygodniu życia (myxomatoza i pomór królików). Szczepienie to należy powtórzyć po 4 tygodniach (jeśli nie zakończył się jeszcze sezon owadów kłujących, jak komary i meszki, które roznoszą choroby niebezpieczne dla królików).

Szczpienia zwierząt - FAQ

Jakie szczepienia wykonać u kotów wychodzących z domu?

  Ze względu na bezpośrednie kontakty z innymi zwierzętami i ich wydzielinami zaleca się oprócz standardowych szczepień ochronnych przeciwko chorobom zakaźnym (kalciwirus, panleukopenia, herpeswirus) wykonanie szczepień dodatkowych przeciwko:
 • Białaczce kotów - tzw. wirusowa choroba miłości, którą koty łapią w większości przez kontakty przyjacielskie: wzajemne wylizywanie, pielęgnację, zabawy, pogryzienia. Nośnikiem wirusa jest ślina, kał i mocz.Szczepi się koty zdrowe od 8 lub 12 tygodnia zycia z powtórzeniem po 3 lub 4 tygodniach. Doszczepianie co rok lub dwa lata.
 • Chlamydiozie - choroba bakteryjna, przenoszona przez wydzielinę z worków spojówkowych. Szczepinie może być podane wraz z podstawowymi szczepieniami.
 • Wściekliźnie - wirus, przenoszony przez ślinę lub pogryzienie. Wścieklizna jest chorobą nieuleczalną. Pierwsze szczepieni wykonuje się po 3 lub 4 tygodniach od drugiego szczepienia obowiązkowego na choroby zakaźne.

Co nowego?

2021-05-20

RODO

 

czytaj więcej
2019-07-29

Rezonans magnetyczny MRI

wysokopolowy aparat MRI 1,5 T w Gorzowie!!!!!!

czytaj więcej
2019-06-15

Lekarz szpitalny poszukiwany

Lekarz szpitalny

czytaj więcej