TTA Rapid u psaTTA Rapid to nowoczesne podejście do leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego
Zabieg polega na wstawieniu tytanowej klatki, która zmienia płaszczyznę powierzchni stawowej kości piszczelowej dzięki czemu staw kolanowy prawidłowo funkcjonuje. W odróżnieniu od metod zewnątrztorebkowych (tzw. szwu bocznego) metoda ta świetnie sprawdza się nawet u bardzo dużych, aktywnych psów (masa i temperament pacjenta nie stwarza ograniczeń terapeutycznych) .
Efekt uzyskiwany dzięki tej metodzie jest podobny do tego na skutek operacji TPLO. Ma jednak kilka zalet więcej...

TTA RAPID  to jedna z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod operacyjnych tego schorzenia. Dzięki zastosowaniu, specjalnego dla tej metody, implantu tytanowego uzyskuje się bardzo dobre efekty. Czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki. Materiał i sposób założenia implantu eliminuje wiele niedogodności innych metod. Nie musimy usuwać implantu po wygojeniu (unikamy drugiego zabiegu) gdyż zarówno specjalna kostka, jak i mocujące ją wkręty są wykonane z materiału biokompatybilnego (stop tytanowy), czyli powodującego minimalną reakcję organizmu (a nawet traktowanego jak własny).
W Klinice KUROSZ zabieg wykonuje dyplomowany specjalista chirurgii weterynaryjnej z wieloletnim doświadczeniem - lek. wet. Katarzyna Wach, która ukończyła specjalistyczne szkolenie z metody TTA Rapid prowadzone przez twórcę metody Dr. Yves Samoy, potwierdzone stosownym certyfikatem.

Co nowego?

2021-05-20

RODO

 

czytaj więcej
2019-07-29

Rezonans magnetyczny MRI

wysokopolowy aparat MRI 1,5 T w Gorzowie!!!!!!

czytaj więcej
2019-06-15

Lekarz szpitalny poszukiwany

Lekarz szpitalny

czytaj więcej