TTA Rapid u psa



TTA Rapid to nowoczesne podejście do leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego
Zabieg polega na wstawieniu tytanowej klatki, która zmienia płaszczyznę powierzchni stawowej kości piszczelowej dzięki czemu staw kolanowy prawidłowo funkcjonuje. W odróżnieniu od metod zewnątrztorebkowych (tzw. szwu bocznego) metoda ta świetnie sprawdza się nawet u bardzo dużych, aktywnych psów (masa i temperament pacjenta nie stwarza ograniczeń terapeutycznych) .
Efekt uzyskiwany dzięki tej metodzie jest podobny do tego na skutek operacji TPLO. Ma jednak kilka zalet więcej...

TTA RAPID  to jedna z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod operacyjnych tego schorzenia. Dzięki zastosowaniu, specjalnego dla tej metody, implantu tytanowego uzyskuje się bardzo dobre efekty. Czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki. Materiał i sposób założenia implantu eliminuje wiele niedogodności innych metod. Nie musimy usuwać implantu po wygojeniu (unikamy drugiego zabiegu) gdyż zarówno specjalna kostka, jak i mocujące ją wkręty są wykonane z materiału biokompatybilnego (stop tytanowy), czyli powodującego minimalną reakcję organizmu (a nawet traktowanego jak własny).
W Klinice KUROSZ zabieg wykonuje dyplomowany specjalista chirurgii weterynaryjnej z wieloletnim doświadczeniem - lek. wet. Katarzyna Wach, która ukończyła specjalistyczne szkolenie z metody TTA Rapid prowadzone przez twórcę metody Dr. Yves Samoy, potwierdzone stosownym certyfikatem.

Co nowego?

2019-07-29

Rezonans magnetyczny MRI

wysokopolowy aparat MRI 1,5 T w Gorzowie!!!!!!

czytaj więcej
2019-06-15

Lekarz szpitalny poszukiwany

Lekarz szpitalny

czytaj więcej
2019-06-15

Technik weterynarii/Asystent

Ciekawa praca....

czytaj więcej
facebook